Home Nieuws BEATLES WORDEN DIRECT BETAALD DOOR ITUNES
BEATLES WORDEN DIRECT BETAALD DOOR ITUNES PDF Afdrukken E-mail
donderdag, 06 januari 2011 14:38

De exclusieve verkoop van de catalogus van The Beatles is niet alleen uniek voor iTunes. Ook de manier waarop de artiesten betaald krijgen is nieuw.

Reuters meldt dat Apple een speciale deal heeft gesloten met twee partijen om de verkoop van de muziek van The Beatles mogelijk te maken.
Zo is er een afspraak met Apple Corps, het bedrijf dat de belangen van The Beatles behartigt, om de royalties van verkochte downloads direct aan hen te betalen.
Daarnaast worden de mechanische reproductierechten afgedragen aan Sony/ATV Music Publishing, het bedrijf dat de rechten van alle nummers van The Beatles afhandelt.

Normaal gesproken zit er een platenlabel tussen dat al het geld ontvangt en verdeelt tussen de twee andere partijen.
Diverse artiesten zijn momenteel verwikkeld in juridische strijd met hun platenlabel omdat deze alle digitale downloads beschouwen als fysieke verkoop, zoals een CD. Hierdoor verdient de artiest minder en het platenlabel meer.

Apple neemt in het geval van The Beatles de rol aan van het platenlabel, iets dat in de geschiedenis van iTunes nog nooit gebeurd is.

(Bron: reuters.com)

 

Inloggen/registreren



Geregistreerde bezoekers ontvangen regelmatig onze nieuwsbrief en profiteren van onze kortingsacties.

Collectors item van de week

JOHN LENNON PROMO JUKEBOX SINGLE UIT MALEISIE

Verre landen, vreemde platen! Deze speciaal voor jukeboxen gemaakte single heeft John Lennon's "Woman" op de a-kant en een nummer van ene Cherry Laine op de b-kant. Jukebox singles zijn maar korte tijd gemaakt in Maleisie, de CD werd steeds populairder in de tachtiger jaren en de jukeboxen verdwenen naar de huiskamers van de verzamelaars. En de bijzondere jukebox singles verhuizen nu naar de platenkasten van de verzamelaars!Redactie: Franck Leenheer & Ed Dieckmann © Franck...

News image
Verder>>

Wie is online?

We hebben 64 gasten online

www.beatlesfanclub.nl