Home Nieuws BEATLES BIJ ‘I WAS THERE’ OP ITV1
BEATLES BIJ ‘I WAS THERE’ OP ITV1 PDF Afdrukken E-mail
maandag, 31 januari 2011 15:51

Ter ere van het 50e jubileum van de eerste keer dat The Beatles in The Cavern Club in Liverpool optraden, zal ITV1 een gloednieuwe documentaire uitzenden. Het gaat over de beroemdste club ter wereld en zal worden uitgezonden op woensdag 9 februari 2011, 21.40 – 22.40 uur.

‘I Was There… When The Beatles Played The Cavern’ vertelt het verhaal over de ondergrondse club die synoniem is geworden aan The Beatles.
Het programma bevat zeldzaam archiefmateriaal van The Cavern Club uit de jaren ’60, met beelden van The Beatles die het nummer ‘Some Other Guy’ ten gehore brachten. Op 9 februari 1961, vlak na hun terugkeer uit Hamburg, speelden The Beatles voor het eerst in The Cavern. Bijna 300 optredens zullen volgen. Toen ze hun laatste optreden daar gaven, had Beatlemania Engeland overgenomen en was de band bezig om de wereld te veroveren.

De documentaire laat ook zien wat er gebeurde met The Cavern na The Beatles. De club bestond tot 1973 – met optredens van rocklegendes als Queen, Elton John en Rod Stewart – voordat het uiteindelijk sloot tijdens werkzaamheden aan de ondergrondse Merseyrail.
Maar dat was niet het einde van The Cavern. Tien jaar later werd de club herbouwd op de originele plek en vandaag de dag is The Cavern een opstapje voor opkomende bands en een toeristenattractie voor Beatles fans uit de hele wereld.

Tijdens het programma komen leden van andere Merseyside bands aan het woord en ook Cavern insiders helpen om feiten van onzin te onderscheiden. Er zijn nogal wat verhalen in omloop over het gebeuren onder de grond aan Mathew Street 10 in Liverpool.
Gerry Marsden, die met Gerry and the Pacemakers in The Cavern heeft opgetreden, herinnert zich vooral de geur van desinfecterend schoonmaakmiddel.

De documentaire bevat ook een interview met Pete Best, drummer bij The Beatles tijdens een groot deel van hun Cavern periode, en beroemde Cavernisten als toneelschrijver Willy Russel, die de opwinding van hun tienerjaren opnieuw beleven.



(Bron: wogew.blogspot.com)
(Vert.: Ellen Clement)

 

Inloggen/registreren



Geregistreerde bezoekers ontvangen regelmatig onze nieuwsbrief en profiteren van onze kortingsacties.

Collectors item van de week

JOHN LENNON PROMO JUKEBOX SINGLE UIT MALEISIE

Verre landen, vreemde platen! Deze speciaal voor jukeboxen gemaakte single heeft John Lennon's "Woman" op de a-kant en een nummer van ene Cherry Laine op de b-kant. Jukebox singles zijn maar korte tijd gemaakt in Maleisie, de CD werd steeds populairder in de tachtiger jaren en de jukeboxen verdwenen naar de huiskamers van de verzamelaars. En de bijzondere jukebox singles verhuizen nu naar de platenkasten van de verzamelaars!Redactie: Franck Leenheer & Ed Dieckmann © Franck...

News image
Verder>>

Wie is online?

We hebben 82 gasten online

www.beatlesfanclub.nl