Home Nieuws BEATLES TRIBUTE BAND WIL ZIJN NAAM TERUG …
BEATLES TRIBUTE BAND WIL ZIJN NAAM TERUG … PDF Afdrukken E-mail
vrijdag, 18 maart 2011 13:36

Een onenigheid over de twee woordjes ‘Get Back’ ontaard in een rechtszaak die vorige dinsdag ingeleid werd in het US District Court over een Beatles tribute band tussen een muzikant uit Tennessee en een club uit Carnegie en een half dozijn lokale muzikanten.

Dat is de titel van een hit van het laatste album van The Beatles, 'Let It Be' en het wordt nu gebruikt wordt door de duellerende bands tijdens hun optredens.

Jack Petrilla, uit Nashville, zei in een civiele klacht vorige dinsdag dat hij het recht om de term 'GetBack' te gebruiken in 2001 kocht van een man die eigenaar was van de naam, en deze sindsdien gebruikt voor het programma waar hij mee rondtrekt, 'GetBack! Broadway en London Cast of Beatlemania. '

'Ze treden op als GetBack en GetBack Beatlemania', zei Henry M. Sneath, een advocaat die de heer Downtown Petrilla vertegenwoordigt. 'Ze treden over de hele wereld op,' met inbegrip van een show in Pittsburgh Three Rivers Regatta vorig jaar.

In 2008 ontdekte de heer Petrilla de 'Get Back: een Beatles Tribute Band ', een sextet van muzikanten uit South Hills in de eerste plaats, zo niet uitsluitend, op de affiche van  Cefalo's Restaurant in Carnegie. Hun versies van John Lennon en Paul McCartney zijn Tom Flaherty uit McMurray en Lou Valli uit Mt. Libanon.

De leden konden niet worden bereikt voor commentaar.

De heer Petrilla schreef Cefalo en de bandleden om hen te zeggen dat ze moesten stoppen met het gebruik van de naam, maar hij werd later heel boos toen hij een advertentie zag voor weer een show op 27 november voor 'Get Back'.

Hij begon dus een rechtszaak tegen Cefalo, haar eigenaars, en de bandleden.
Leonard Cefalo, de eigenaar van het restaurant, zei dat hij niet kon geloven dat hij schuldig was aan een overtreding.

'Als je een lid bent van een groep, en jij wilt die band hier boeken in Cefalo's, en je vertelt me dat je groep  ABC Band heet, dan noteer ik dat de ABC Band hier komt spelen', zei hij. 'Denk je dat ik zou echt zou moeten onderzoeken of deze band het eigendomsrecht heeft over hun titel hun naam?'

De heer Sneath zei dat de heer Cefalo gewaarschuwd was, en toch bleef hij de band promoten, en dit maakt hem aansprakelijk en leugenachtig.

(Bron: post-gazette.com)
(Vert: Janien Nuijten-Colans)

 

Inloggen/registreren



Geregistreerde bezoekers ontvangen regelmatig onze nieuwsbrief en profiteren van onze kortingsacties.

Collectors item van de week

JOHN LENNON PROMO JUKEBOX SINGLE UIT MALEISIE

Verre landen, vreemde platen! Deze speciaal voor jukeboxen gemaakte single heeft John Lennon's "Woman" op de a-kant en een nummer van ene Cherry Laine op de b-kant. Jukebox singles zijn maar korte tijd gemaakt in Maleisie, de CD werd steeds populairder in de tachtiger jaren en de jukeboxen verdwenen naar de huiskamers van de verzamelaars. En de bijzondere jukebox singles verhuizen nu naar de platenkasten van de verzamelaars!Redactie: Franck Leenheer & Ed Dieckmann © Franck...

News image
Verder>>

Wie is online?

We hebben 90 gasten en 1 lid online

www.beatlesfanclub.nl