Home Nieuws FOTO ARCHIEF VAN ASTRID KIRCHHERR WORDT GEVEILD IN NEW YORK
FOTO ARCHIEF VAN ASTRID KIRCHHERR WORDT GEVEILD IN NEW YORK PDF Afdrukken E-mail
donderdag, 05 mei 2011 16:10

Beatles News is net te weten gekomen dat Guernsey's, het veilingshuis in New York, een grootse Beatles veiling houdt.

Het grootste gedeelte bestaat uit Astrid Kirchherrs complete foto archief. Astrid Kirchherr, zoals meeste Beatlesfans weten, was die mooie jongedame uit Hamburg die samenwerkte met de band toen ze voor het eerst aankwamen in Duitsland.

Toen Astrid verliefd werd op Stuart Sutcliffe, waarvan velen zeggen dat hij de 5e Beatle is, werkte ze samen met John, Paul en George om hun imago op te bouwen. Daarnaast deed ze waar ze goed in was, namelijk fascinerende en mooie foto's van de jongens maken. Een klein aantal van deze nu zo iconische foto's staan in verschillende boeken die gaan over zowel de carrière van de Beatles als die van Astrid. Maar de meeste zijn tot nu nog nooit gezien.

De verkoop van Astrids archief wordt gedaan in New York, ergens in de periode aan het eind van de zomer en het begin van de herfst. De datum zal snel bekend gemaakt worden. Als je niet naar New York kunt komen, zijn er verschillende manieren om toch te kunnen bieden.

Dit wordt een heel speciale veiling, het gaat namelijk om de originele negatieven die zullen worden verkocht, en daar horen ook de rechten bij om die negatieven te gebruiken. Guernsey's is in het proces om het archief op te delen zodat elk deel dat geveild wordt uit 1, 2, 3, of 4 foto's van de Beatles in hun vroege periode zal bestaan. Elk deel zal in een verpakking komen waarin de negatieven zitten, een hoge kwaliteit digitale versie daarvan op cd-rom en een print gemaakt van die negatieven. Er wordt geschat dat er uiteindelijk 500 van die veilingsstukken zullen zijn.

De kopers die deze fantastische Beatles foto's hebben bemachtigd zullen ze mogen gebruiken op welke manier dan ook, zoals dat normaal het geval is voor professionele fotografen.

Er zal een veilingspakket komen met daarin een catalogus en cd-rom met alle 800 foto's. Een bestelformulier voor dit pakket zal binnenkort op de website van Guernsey's (http://www.guernseys.com/) komen te staan. Als je in het bezit bent van een item of meerdere items die belangrijk zijn voor de geschiedenis van de Beatles waarvan je zou willen dat die bij deze veiling horen, wil Guernsey graag wat van je horen.
 
(Bron: beatlesnews.com)
(Vert.: Malou Oldenhof)

 

Inloggen/registreren



Geregistreerde bezoekers ontvangen regelmatig onze nieuwsbrief en profiteren van onze kortingsacties.

Collectors item van de week

JOHN LENNON PROMO JUKEBOX SINGLE UIT MALEISIE

Verre landen, vreemde platen! Deze speciaal voor jukeboxen gemaakte single heeft John Lennon's "Woman" op de a-kant en een nummer van ene Cherry Laine op de b-kant. Jukebox singles zijn maar korte tijd gemaakt in Maleisie, de CD werd steeds populairder in de tachtiger jaren en de jukeboxen verdwenen naar de huiskamers van de verzamelaars. En de bijzondere jukebox singles verhuizen nu naar de platenkasten van de verzamelaars!Redactie: Franck Leenheer & Ed Dieckmann © Franck...

News image
Verder>>

Wie is online?

We hebben 84 gasten en 3 leden online

www.beatlesfanclub.nl