Wat deed jij toen… John en Paul elkaar ontmoetten? The Beatles zich uitsloofden in Hamburg of de Cavern Club? Beatlemania de wereld overspoelde? John, Paul, George en Ringo besloten ieder hun weegs te gaan? John Lennon werd vermoord…?
Als je dit aan mij vraagt, moet ik je het antwoord schuldig blijven. Ik heb The Beatles niet bewust meegemaakt, omdat ik toen nog helemaal niet geboren was. Pas in 1993, toen ik 11 was, ontdekte ik de band die mijn leven zou veranderen. Ik heb mij dus altijd een jonkie gevoeld in Beatlesland, maar daar is onlangs verandering in gekomen…
Want The Beatles brengen Anthology opnieuw uit.
In tegenstelling tot al die eerdere mijlpalen in de Beatlesgeschiedenis, was ik er wél bij toen in 1995 Anthology werd aangekondigd. Helemaal in de wolken was ik. Natuurlijk telde ik de dagen tot de release af, knipte ik ieder snippertje informatie uit krant en tijdschrift en zat ik aan de buis gekluisterd om eindelijk – eindelijk! – de documentaire te bekijken.
(Tenminste, ik heb in mijn hoofd dat Anthology ook in Nederland werd uitgezonden op tv. Heb eigenlijk geen idee wanneer dat was – online vind ik alleen dat het in de VS en de VK werd uitgezonden…)
Én ik zorgde natuurlijk dat ik de cd’s zo snel mogelijk in mijn bezit kreeg. (Wat nog niet makkelijk was als 14-jarige – lang leve Sinterklaas en je verjaardag.)
Maar goed, fast forward naar het nu. 30 jaar later. Precies 30 jaar na het verschijnen van Anthology 1 op 21 november 1995 brengen The Beatles hun Anthology-serie opnieuw uit. 30 JAAR LATER.
Daardoor realiseer ik mij niet alleen dat ik al héél lang Beatlesfan ben, maar vooral dat er na mij nog één of twee hele generaties The Beatles hebben ontdekt. Beatlesfans die niets mee hebben gekregen van de buzz en opwinding bij de aankondiging van Anthology in de jaren 90. Omdat ze nog niet geboren waren.
Dus bedankt, Beatles. Nu voel ik mij door de nieuwe Anthology ineens even heel erg oud…
– Laura Alblas –
